सुनचाँदी बजारमा जे-ज्वेलरी, स्थानिय ब्यापार देखी अन्तराष्ट्रिय बजारिकरण

आभूषणको बजारमा एउटा महत्त्वपूर्ण कोसेढुङ्गाको रूपमा उद्योगलाई व्यवस्थित गर्न डिजाइन गरिएको नयाँ सफ्टवेयर ‘जे-ज्वेलरी‘ आधिकारिक रूपमा संचानमा आएको छ। विज्ञहरूको टोलीद्वारा विकसित गरिएको जे-ज्वेलरी सफ्टवेयरले ज्वेलरीहरूलाई आफ्नो व्यवसाय र ग्राहकहरूलाई व्यवस्थापन गर्न सजिलो बनाउँदै उद्योग सञ्चालन गर्ने तरिकामा क्रान्ति ल्याउने वाचा गर्दछ।

https://janacharchatimes.com.np/wp-content/uploads/2023/08/358573545_688298886644492_2885704287178363969_n.jpg >

‘जे-ज्वेलरी’ सुन्दरहरैँचाका युवाहरुले स्थापना गरेको मात्रिका टेक्नोलोजी प्रा.लि. ले बिकास गरेको हो। “यस प्रणालीलाई हाल काठमाण्डौलाई केन्द्र बनाई देशभर सेवा प्रदानगर्ने गरी तयारी गरिएको छ। नेपालमा नै बिकाश गरिएकोले यस प्रणालीले यहाँँको बजार र प्रयोगकर्ताहरुको आवश्यकतालाई संबोधन गरेको छ।”,कम्पनीका प्रमुख बजार ब्यबस्थापक मिलन अधिकारीले भन्नु भयो।

आन्तरिक राजस्व बिभागद्वारा अनलाइन बिद्युतीय बीजक सम्बन्धी कार्यबिधी २०७४ को प्राबधान अनुरुप बिकास गरिएको ‘जे-ज्वेलरी’ मा ग्राहक व्यवस्थापन, खरिद-बिक्री ट्र्याकिङ, ऋण तथा ब्याज हिसाब, कारीगर तथा स्टक ब्यबस्थापना, स्वचालित एस एम एस सहितका बिभिन्न सुविधाहरू उपलब्ध छन्। सफ्टवेयरलाई प्रयोगकर्ता-अनुकूल हुने गरी बिकास गरिएको छ, इन्टरफेस सरल छ साथै नेभिगेट गर्न सजिलो छ।

विकासकर्ताहरूका अनुसार सफ्टवेयरले साना स्वतन्त्र ज्वेलर्सदेखि ठूला खुद्रा चेनसम्म सम्पूर्ण उद्योगलाई फाइदा पुर्याउनेछ। पहिले म्यानुअल रूपमा गर्नु पर्ने धेरै कार्यहरू स्वचालित गरेर, सफ्टवेयरले ज्वेलर्सलाई समय र पैसा बचत गर्न मद्दत गर्नेछ। यसले बिक्री र ग्राहकको व्यवहारमा मूल्यवान अन्तर्दृष्टि पनि प्रदान गर्नेछ, जसले ज्वेलर्सहरूलाई उनीहरूको ब्यबसायिक निर्णयहरू गर्न मद्दत गर्दछ।

धेरै ज्वेलरीले पहिले नै सफ्टवेयरको माग गरिरहेका छन् र यसका सुविधाहरू र फाइदाहरूको उपयोग गर्न उत्सुक छन्।

विकासकर्ताहरूले भने: “ज्वेलरी म्यानेजमेन्ट सफ्टवेयर लन्च गर्न पाउँदा हामी हर्षित छौं। हामी विश्वास गर्छौं कि यसले उद्योगमा क्रान्ति ल्याउनेछ, जसले ज्वेलर्सलाई आफ्नो व्यवसाय र ग्राहकहरूको व्यवस्थापन गर्न सजिलो बनाउनेछ। हामी काम गर्न तत्पर छौं। हाम्रा प्रयोगकर्ताहरुबाट डिजाइन गरिएका आभुषणहरुलाई अन्तराराष्ट्रिय बजारमा बजारीकरण गर्न मद्दत पुर्याउने सिस्टम पनि बिकास गरिरहेका छौँ। यो आर्थिक बर्षको अन्त्य सम्ममा सम्पूर्ण प्रणालीहरु बजारमा उपलब्ध हुने छ।”

जे-ज्वेलरी सफ्टवेयर अब खरिदका लागि उपलब्ध छ र उद्योगका सबै ज्वेलर्सका लागि आवश्यक उपकरण बन्ने अपेक्षा गरिएको छ।

अधिक जानकारीको लागि : Click Here

जवाफ लेख्नुहोस्

तपाईंको ईमेल ठेगाना प्रकाशित हुने छैन । आवश्यक ठाउँमा * चिन्ह लगाइएको छ